Historia spolocnosti Weisenbacher Software
 

Kde bolo tam bolo alebo skôr nebolo (nedostatkový tovar), v sobotu 28. júna 1980 o pól siedmej večer sa v hlavnom meste SSR  -  ČSSR  Bratislave  narodil  Peter Weisenbacher - zakladateľ,  výhradný  majiteľ a predseda správnej rady Weisenbacher Software (teda ja). A ako to už  býva skôr než som sa naučil  písať a čítať naučil som sa  používať  MS Windows 85, programovať v Jave a posunovať škatule v Sokobane. Celú túto úžasnú dobu až pokiaľ som sa neocitol v jednej bezútešnej petržalskej škôlke som strávil s mojou babkou v jej dome za čo jej nikdy nebudem dostatočne vďačný. Po bezútešnej škôlke prišla bezútešná základná škola s tým rozdielom, že si pamätám na akej ulici stála-Béla Kuna 2. Po revolúcii v osemdesiatom deviatom sa premenovala na Gessayovu. Takzvaná nežná revolúcia priniesla omnoho viac zmien ale vtedy som vnímal okrem tejto iba nekonečne dlhé rady áut a autobusov smerom k rakúskej hranici. Začali sa vo veľkom dovážať počítače (spočiatku len second-hand) a "všetko" zmenil textový editor T602 a Windows o trochu neskôr pritiahlo Ami Pro, ktorému som ja osobne verný až dodnes aj keď pod zmeneným menom Word Pro. Začiatkom roka 1994 som sa s Petržalky presťahoval do väčšieho a krajšieho bytu v Karlovej Vsi kde-pod lesom-žijem dodnes. V septembri toho istého roku som začal chodiť  na Gymnázium Palackého 1. Čas plynul a  plynul, počítače sa stále zlacňovali a zlacňovali (slušná zostava nikdy nestála menej ako 35 tisíc), zmenšovali a zmenšovali no napriek tomu nezmizli a v roku 1995 som založil Weisenbacher Software.

Peter Weisenbacher vo veku 14 rokov
Takto nejako som v tej dobe vyzeral (fotka z pasu)

Potom to už  išlo ako lavína : Windows 95, CD-ROM, Internet. Stredná škola viacmenej viac ako menej aerodynamicky obchádzala okolo mojej hlavy a s odstupom času ľutujem len to, že seriózne učiť som sa začal až počas maturitného týždňa pretože až za zeleným stolom som pochopil, že to bolo úplne zbytočné a celé je to fraška. Dokonca ma vzali aj na vysokú - Filozofickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave, konkrétne na Katedru knihovníctva a vedeckých informácii (teraz Katedra knižničnej a informačnej vedy) kde študujem knižničnú a informačnú vedu.

Peter Weisenbacher vo veku 19 rokov
Francúzsko, september 1999

Mimo to píšem do internetového magazínu Normal One, ktorý sídli na www.normal.cz-momentalne nefunguje. Slovko "normal" v názve netreba vnímať ako nejaký šedý priemer ale skôr ako označenie obsahu, ktorý stoji za čítanie vzhľadom k tomu, že Inet dnes pripomína vynechajúc konzum-teror skôr kabinet kuriozít ako informačnú superdiaľnicu. Pomaly  ale isto nastupuje DVD a  intranet  už  nastúpil.  Dementné a násilné hry sú dnes populárnejšie ako kedykoľvek predtým ibaže sa im hovorí "múltimédiá" a hardware vybičovali až k Pentiu III a  novej K7 teda Athlon a supervýkonným a superzbytočným 3D grafickým kartám. Microsoft je už skoro monopolom a produkuje už skoro úplne zlé programy pre skoro idiotov a svoje nádeje vkladám do Linuxu.
 

Asta

Môj pes-moja Asta

História tychto stránok sa začala keď som sa ja začal učiť programovať v HTML jazyku, to jest v lete 1997. Spočiatku mi na to stačil dosovský textový editor. Pôvodná verzia bola chudobná na grafiku a aj na obsah takže ju ani nikto mimo mňa a mojich najbližších nevidel. Ďalšia verzia prišla asi o pól roka neskôr a už obsahovala v podstate všetku súčasnú grafiku len obsah bol dosť chudobný. Videlo ich už väčšie množstov ľudí a grafická úprava si vyslúžila aj viacero pochvál a zabezpečila mi dobré renomé. Táto-druhá-verzia mierne rozšírená sa už objavila aj na Webe. Tretia verzia sa objavila už na tomto servery, koncom februára 1999. Momentálny stav je v poradí štvrtou verziou vznikuvšou v júly 1999 a aktualizovanou v septembri 2000, pričom na daľšom rozširovaní a optimalizovaní sa neustále pracuje :-). Toto samozrejme neberte vážne, na stránky nemám veľmi čas a vylepšovať ich veľmi nechcem lebo sa mi páči "čisté HTML", teda také čo sám naprogramujem a nie rôzne moderné srandičky (Java, CSS, Macromedia Flash...)-volám to "internetova dogma" (forma je vždy podriadená obsahu, obsah je vždy podriadený informácii alebo službe, služba je vždy podriadená účelu).

Bratislava, september 2000
 
 
 
 

[Top]

spat
(C)2001 Peter Weisenbacher